Talk icon

Informacje

17-03-2023

Autor: Świat Rolnika

Czy rolnik otrzyma kredyt gotówkowy?

kredyt gotówkowy

Zwykle przy zaciąganiu pożyczek najlepiej postrzegane przez banki są osoby zatrudnione na umowę o pracę.

Co jednak z tymi prowadzącymi gospodarstwo rolne? Dowiedz się, na jakie elementy zwracają uwagę instytucje przy udzielaniu kredytu gotówkowego w tej sytuacji. Sprawdź, czy rolnik może się starać o taki sposób finansowania.

Na co zwraca uwagę bank przy udzielaniu kredytu gotówkowego?

Zastanawiasz się, czy otrzymasz pożyczkę? Weryfikacja zdolności do spłacenia zobowiązania pozwala instytucji finansowej na ograniczenie ryzyka. Warto więc dowiedzieć się wcześniej, co jest istotne dla banku przy przyznawaniu kredytu gotówkowego.

Źródło dochodów

Najchętniej pożyczki są przyznawane osobom mającym umowę o pracę na czas nieokreślony. To wskazówka dla banku, że kredytobiorca potrafi utrzymać zatrudnienie i długofalowo będzie otrzymywał regularnie środki na konto.

Nieco trudniejszą sytuację mają osoby prowadzące działalność gospodarczą lub utrzymujące się z rolnictwa. Nadal jednak mają szansę na otrzymanie finansowania. Najgorzej natomiast oceniani są freelancerzy z nieregularnym źródłem dochodu.

Wysokość dochodów netto

Wysokość uzyskiwanych dochodów netto pozwala na ocenę zdolności kredytowej i możliwości przyznania konkretnej kwoty pożyczki. Osoby zarabiające mało mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu.

Wartość miesięcznych zobowiązań

Bank przy udzielaniu pożyczki bierze także pod uwagę wysokość miesięcznych zobowiązań – zarówno tych na utrzymanie domu, jak i innych pożyczek. Jeśli stanowią one znaczną część dochodu, to kredytobiorca może spotkać się z odmową.

Historia kredytowa

W najgorzej sytuacji są osoby, które mają zaległości w spłacie zobowiązań – zwłaszcza te wynoszące więcej niż 90 dni. Ponadto, jeśli masz zajęcie komornicze, bank prawdopodobnie odmówi udzielenia pożyczki.

Co ciekawe, w niekorzystnej sytuacji są także ci, którzy… nigdy nie mieli żadnych kredytów. Tacy klienci są potencjalnym ryzykiem – zwykle udzielane jest im finansowanie w mniejszej kwocie. Najlepszy kredytobiorca dla banku ma już w swojej historii zakończone pożyczki, a raty spłacał bez opóźnienia.

Status mieszkaniowy

Jeśli masz własny dom, to bank znacznie lepiej oceni Twoją możliwość spłaty pożyczki. Natomiast wynajmujący mają mniejsze szanse na uzyskanie kredytu. Banki dopuszczają także ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Warto wiedzieć, że istnieją także kredyty gotówkowe pod zastaw mieszkania. Pozwalają one na wydłużenie okresu spłaty i uzyskanie mniejszego oprocentowania.

To tylko kilka elementów, które bank bierze pod uwagę przy udzielaniu pożyczki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów gotówkowych, zajrzyj na stronę https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Gdzie szukać ofert na kredyty gotówkowe?

Zastanawiasz się, gdzie szukać ofert na kredyty gotówkowe? Zamiast umawiać się na spotkania w placówkach bankowych, skorzystaj z internetowej porównywarki. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby w ciągu kilku minut otrzymać propozycje pożyczek od najpopularniejszych firm. W ten sposób zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na wizytę w banku. Ponadto porównując różne oferty, znacznie łatwiej wybierzesz tę z najkorzystniejszym oprocentowaniem.

swiatrolnika.info 2023